Newsletter

Ev. č. 196, Hotel s restaurací a jedinečným sálem na náměstí v Horní Plané

Domy » Ev. č. 196, Hotel s restaurací a jedinečným sálem na náměstí v Horní Plané

2017-01-18 17:31

Prostorný hotel s restaurací a dalšími prostory na náměstí v Horní Plané. Celková plocha všech pozemků je 2.217 m2. Zastavěná plocha je 534 m2. Objekt má 4 podlaží - je z poloviny podsklepen - a výměra je celkem 1.945 m2. Restaurace má kapacitu 40 míst plus 20 míst na terase. Stavba má železobetonový skelet, zdivo je suché, stropy, krovy a střecha stabilní, jak je vidět na jednom ze snímků. Ústřední vytápění prošlo rekonstrukcí v důležitých částech nemovitosti. Vytápění je možné zrealizovat z městské kotelny, na které je dům připojen. Také sem vede horkovodní potrubí. Objekt je napojen na obecní vodovod a kanalizaci.

Město Horní Planá je jediným městem v bezprostředním okolí vodní nádrže Lipno a to na jeho levém břehu. V současnosti je Horní Planá rychle se rozvíjejícím turistickým střediskem ležícím v trojúhelníku tří zemí - České republiky, Rakouska a Německa. Do Rakouska je to velmi blízko - přes přechod Zadní Zvonková - Schöneben, do Německa 35km přes přechod Strážný ( z Prahy 165 km)- Phillipsreut. Vodní nádrž Lipno a Národní park Šumava nabízejí od jara do podzimu výborné podmínky pro vodní sporty, pěší turistiku a skvělé podmínky pro cykloturistiku a okolí Horní Plané navštěvuje každý rok stovky tisíc českých, německých, rakouských i jiných turistů. V zimě je velmi navštěvováno sousední populární zimní středisko pro běžecké lyžování Schöneben a největší  mimoalpské rakouské středisko sjezdového lyžování Hochficht, kde každou zimu lyžuje okolo půl miliónu turistů.

Dnes má Horní Planá okolo 2.200 obyvatel. Pod město Horní Planá spadají i další okolní osady na pravém břehu Lipna, bezprostředně sousedící s Rakouskem  - Zvonková, Bližší Lhota a na levém břehu Lipna- Hory, Pernek, Maňava, Jelm, Hodňov, Olšina, Žlábek, Hůrka, Karlovy Dvory a Jenišov. Hotel Smrčina byl vybudován při výstavbě Lipenské přehrady na místě, kde  dříve stával německý zájezdní hotel a restaurace! Před hotelem je u místní silnice městské parkoviště s kapacitou desítek automobilů a ze zadní a severní části hotelu je poměrně velký čistý pozemek, kde je možné velmi levně a rychle zřídit další parkoviště až pro 30-40 automobilů. Hotel byl v provozu od roku 1993 do roku 2000. Nyní je zcela vyklizený, prázdný a připravený pro nového majitele! Velký sál v 1. poschodí, s kapacitou 300 osob je největším kulturním a kongresovým sálem v okolí Lipna. PENB - G
Nemovitost byla postavena již v 17. století. Poté byl hotel nově postaven v roce 1962. Na tehdejší dobu moderní hotel s názvem ,,Smrčina‘‘. Při výstavbě byly použity kvalitní železobetonové materiály, obvodové zdivo a stropy tvoří fakticky betonový skelet, se stropní konstrukcí z desek PZD na ocelových nosnících, a stavba jako taková je ve velmi dobrém stavu. V hotelu je i velký společenský a koncertní sál s kapacitou až 300 osob při divadelním uspořádání, který je dosud stále největším společenským a kongresovým sálem na Lipensku. Stavba byla po roce 1962 postupně několikrát uvnitř zrekonstruována, naposled byla provedena rekonstrukce v roce 1993. V roce 2014 byl komplexně zrekonstruován prostor restaurace, kuchyně, restaurační WC. Byla vystavěna zcela nová terasa při restauraci směrem na historické náměstí. Vnitřní prostory, vyžadují generální rekonstrukci. Územní plán města Horní Planá dovoluje v případě potřeby přistavět ještě jedno, 4. podlaží. Dle studie z roku 2014 je možné při zachování současného obvodového a vnitřního betonového skeletu objektu, pouze stavebně nenáročnými vnitřními stavebními úpravami dosáhnout v objektu ubytovací kapacity až 40-50 komfortních hotelových pokojů a veškeré další gastro zařízení a zařízení pro wellness hotel kategorie tři nebo dokonce čtyři hvězdičky. Případně v hotelu zřídit navíc i moderní casino, či jiné zábavné zařízení. Nemovitost se nachází ve střední části východní strany náměstí šumavského města Horní Planá. Necelých padesát metrů od městské radnice. Přímo vedle objektu vede městem nově zrekonstruovaná místní asfaltová komunikace. Samostatný hotelový objekt má čtyři podlaží – rozsáhlé sklepení a tři nadzemní podlaží. Celková zastavěná plocha všech čtyř podlaží činí: 1.945,63 m2. Celkový obestavěný prostor objektu činí: 7.307,72 m3. Stavba je napojena na veškeré základní městské inženýrské sítě a je napojena na rozvody horké vody z městské teplárny. Pro restauraci bylo zřízeno v roce 2014 zcela nové topení na pevná paliva. Doporučujeme prohlídku.

Cena: 20.000.000,-

   
Facebook