Newsletter

Ev. č. 207, Chata u Vltavy na pěkném pozemku - Loučovice

Domy » Ev. č. 207, Chata u Vltavy na pěkném pozemku - Loučovice

2018-08-15 15:58

Zrenovovaná chata  s číslem evidenčním v Loučovicích na pěkném pozemku. Užitná plocha je: 16 m2 suterén + 16 a 10 m2 přízemí, kuchyň a záchod + 12 m2 podkroví, tedy celkem 54 m2 a pozemek 862 m2. Jako bonus stojí na pozemku další doplňková stavba - chatka, kterou lze velmi dobře využít k přespání, nebo pro Vaše děti a tak podobně.

Chata byla pěkně zrekonstruována: nová koupelna, nová kuchyň, skvěle vyřešené zavěšení bojleru, hlavní místnost je velmi prostorná a z oken je krásný výhled. Před obývákem byla právě dokončena zcela nová terasa, která Vás jistě zaujme svým řemeslným zpracováním. Schody byly také vyměněny za zcela nové. V přízemí hlavní stavby se nachází obývací pokoj s kamny na dřevo, v patře je ložnice s balkónem a s úžasným výhledem na okolní přírodu a na řeku Vltavu. Chata je podsklepena. Jen pár kroků odtud se nachází velmi pěkný les s množstvím hub. Hotel Kilián s restaurací a tenisovým kurtem je vzdálen jen několik desítek metrů, stejně jako zastávka autobusu. Vlakové nádraží je pak o dalších 5 minut dále.

Velkou výhodou je blízkost Lipenského jezera, pouhé 3 km jízdy autem po hlavní cestě, která je celoročně udržována nebo po cyklostezce na kole či pěšky. Pěšky jste též za pár minut v centru obce, kde naleznete kompletní občanskou vybavenost.

Protože má tento objekt číslo evidenční, lze sjednat u banky hypotéku. Zde několik základních informací: I hypotéku na chatu či chalupu můžete teoreticky splácet několik desetiletí, ale to se bude chtít málokomu. Klienti, kteří se rozhodují pro hypotéku na rekreační objekt tak většinou volí splatnost kratší, a proto musí také počítat s vyšší měsíční splátkou. Nemovitost je třeba zastavit. Pro zástavu je možné využít i rekreační objekt, který chcete hypotékou financovat. Je zde nutnost použít vlastní finance - nejméně 1/3. Jedinou nevýhodou hypotéky na rekreaci je to, že si nemůžete odečíst zaplacené úroky z daňového základu. Podle daňového zákona se totiž tato úleva vztahuje jen na úvěry na nemovitosti, které jsou určeny k bydlení. 

Cena: 1.990.000,- Kč          Nová cena: 1.699.000,- Kč

Facebook