Doporučujeme
Newsletter

Ev. č. 196, Hotel s restaurací a jedinečným sálem na náměstí v Horní Plané

Komerční » Ev. č. 196, Hotel s restaurací a jedinečným sálem na náměstí v Horní Plané

2020-09-27 17:31

Prostorný hotel s restaurací a dalšími prostory na náměstí v Horní Plané. Celková plocha všech pozemků je 2.217 m2. Zastavěná plocha je 534 m2. Objekt má 4 podlaží - je z poloviny podsklepen - a výměra je celkem 1.945 m2. Restaurace má kapacitu 40 míst plus 20 míst na terase. Stavba má železobetonový skelet, zdivo je suché, stropy, krovy a střecha stabilní, jak je vidět na jednom ze snímků. Ústřední vytápění prošlo rekonstrukcí v důležitých částech nemovitosti. Vytápění je možné zrealizovat z městské kotelny, na které je dům připojen. Také sem vede horkovodní potrubí. Objekt je napojen na obecní vodovod a kanalizaci.

Město Horní Planá je jediným městem v bezprostředním okolí vodní nádrže Lipno a to na jeho levém břehu. V současnosti je Horní Planá rychle se rozvíjejícím turistickým střediskem ležícím v trojúhelníku tří zemí - České republiky, Rakouska a Německa. Do Rakouska je to velmi blízko - přes přechod Zadní Zvonková - Schöneben, do Německa 35km přes přechod Strážný ( z Prahy 165 km)- Phillipsreut. Vodní nádrž Lipno a Národní park Šumava nabízejí od jara do podzimu výborné podmínky pro vodní sporty, pěší turistiku a skvělé podmínky pro cykloturistiku a okolí Horní Plané navštěvuje každý rok stovky tisíc českých, německých, rakouských i jiných turistů. V zimě je velmi navštěvováno sousední populární zimní středisko pro běžecké lyžování Schöneben a největší  mimoalpské rakouské středisko sjezdového lyžování Hochficht, kde každou zimu lyžuje okolo půl miliónu turistů.

Dnes má Horní Planá okolo 2.200 obyvatel. Pod město Horní Planá spadají i další okolní osady na pravém břehu Lipna, bezprostředně sousedící s Rakouskem  - Zvonková, Bližší Lhota a na levém břehu Lipna- Hory, Pernek, Maňava, Jelm, Hodňov, Olšina, Žlábek, Hůrka, Karlovy Dvory a Jenišov. Hotel Smrčina byl vybudován při výstavbě Lipenské přehrady na místě, kde  dříve stával německý zájezdní hotel a restaurace! Před hotelem je u místní silnice městské parkoviště s kapacitou desítek automobilů a ze zadní a severní části hotelu je poměrně velký čistý pozemek, kde je možné velmi levně a rychle zřídit další parkoviště až pro 30-40 automobilů. Hotel byl v provozu od roku 1993 do roku 2000. Nyní je zcela vyklizený, prázdný a připravený pro nového majitele! Velký sál v 1. poschodí, s kapacitou 300 osob je největším kulturním a kongresovým sálem v okolí Lipna.
 
Cena: 20.000.000,- Kč          Nová cena: 17.000.000,- Kč

   
Facebook